Пшоно (в/с)


  • Упаковка: Мішок-поліпропілен

Роздрібна ціна, актуальна на 1 травня 2020 року, вказана з урахуванням доставки по Харкові як орієнтир для вас. Актуальну сьогодні ціну, а також ціну з урахуванням доставки по Харківському району та області уточнюйте у диспетчера за вказаними на сайті телефонами. Для оптових покупців існує гнучка система знижок, залежно від величини замовлення та віддаленості району доставки. Телефонуйте!

Пшоно — маленькі круглі зернятка жовтого кольору.
Люди здавна звернули увагу на цей колір — колір сонця. Увібравши в себе колір сонця, зернятка пшона увібрали в себе та його енергію. І тепер передають її людям, даючи разом із нею й силу, а знесилених зцілюють від хвороб.
Ще древні лікарі робили з пшона припарки для заспокоєння болю, наприклад, при кишкових кольках. Прожарене насіння прикладало до пухлин на обличчі або хворому зубі — і наступало зцілення.

Просо, з якого одержують золотисті зерна пшона, — один з найдавніших злаків. Першими обробляти просо почали китайці, які зрозуміли, що ця невибаглива рослина зможе забезпечити організму необхідні поживні речовини і вітаміни. У мешканців Піднебесної «золота крупа» служила сировиною для борошна, варіння квасу, приготування супів і солодких страв. А вже потім просо поширилося по всьому світу. Особливо сильно жовта кашка сподобалася слов'янським народам, які через суворий клімат просто не могли дозволити собі вирощувати теплолюбні рис та кукурудзу. І ще пару сотень років тому в Росії пшоняна каша була основною стравою на селянському столі.

Пшоно — одна з найкорисніших круп. Пшоняна каша містить незамінні амінокислоти — будівельний матеріал для м'язів та клітин шкіри, повільно засвоювані вуглеводи (очищають організм від різних токсинів та шлаків), рослинні жири — необхідна складова для засвоєння деяких вітамінів, у тому числі каротину та вітаміну D.

Зернятка пшона багаті вітамінами групи В, особливо вітаміном В1 (бореться зі втомою, дратівливістю, депресією і покращує пам'ять), В2 (допоможе впоратися з лупою, розпрощатися з прищами і зробить волосся густим і сильним) і В5 (позбавляє проблем із поставою і стабілі) кров'яний тиск), а також вітаміном РР (відповідає за добрий стан шкіри та слизових оболонок, покращує апетит). До того ж пшоно — справжня комора корисних мікроелементів. Пшоняна каша постачає організму залізо, необхідне для нормального кровообігу та здорового кольору обличчя, фтор, без якого неможливо зберегти здорові зуби, магній — незамінний мікроелемент для спортсменів та трудоголіків, марганець — відповідає за нормальний обмін речовин. Здавна пшоняну кашу вважали продуктом, що дає сили. І це не випадково, адже у пшоні містяться елементи, здатні зміцнювати тканини нашого організму. Кремній — речовина, з якої всі живі істоти «будують» кістки та зуби, — необхідний для міцних нігтів, волосся та чистої шкіри, а високий вміст міді надає тканинам додаткову еластичність. А отже, шанувальницям пшоняної каші не страшні ранні зморшки та передчасне старіння.

Пшоняну кашу варто полюбити жителям великих міст та районів з неблагополучною екологією. Речовини, що містяться в пшонці, здатні пов'язувати іони важких металів та виводити з організму токсини та шлаки.

Кардіологи теж в один голос радять своїм пацієнтам включати до раціону якомога більше корисної каші. Справа в тому, що пшоно — багате джерело калію, що допомагає впоратися з порушеннями серцевої діяльності. Лікарі рекомендують такий рецепт: пшоно слід прожарити на сильному вогні, але так, щоб воно не змінило свого кольору. Взяти третину склянки прожареного пшона і ретельно промити. Потім додати дві третини склянки води та на повільному вогні зварити кашу. Цю порцію потрібно з'їсти протягом доби. За бажанням можна трохи підсолити або підсолоджувати її.

В останні роки все частіше висловлювалася думка, заснована на досвіді лікування, що пшоняна каша – mdash; один із засобів, здатних найкращим чином виводити з організму антибіотики. Строго науково цей факт поки не доведений, але про всяк випадок усім, кого лікували антибіотиками, не зашкодить частіше їсти пшоняну кашу.

Пшонку рекомендують і при хворобах печінки, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, атеросклерозі (пшоно перешкоджає відкладенню холестерину і очищає судини), пшоняна каша корисна людям, що страждають надмірною вагою, так як речовини, що містяться в пшонці, перешкоджають відкладенню жиру

Промисловість виробляє шліфоване пшоно — ядро проса із віддаленими шліфуванням зовнішніми оболонками. На сільськогосподарських крупорушках отримують пшоно-дранець, харчова цінність та засвоюваність якого нижча, ніж пшона шліфованого.

За біологічною цінністю білка пшоно поступається рису та гречаній крупі. Однак комбінування пшона з іншими продуктами (молоко, яйця та ін.) дозволяє підвищити харчову цінність цієї крупи, яка, за смаковими перевагами, займає одне з перших місць серед круп.

Пшоняна дієта

Бажаючим розлучитися з кількома зайвими кілограмами можна порадити спеціальну дієту, яка особливо сподобається любителям пшонки. Дотримуватись дієти потрібно протягом 7 днів, і весь тиждень основним продуктом харчування для вас буде пшоняна каша, зварена на воді без олії (протягом дня ви можете з'їдати до 3 порцій пшонки).

Крім пшоняної каші, сидячи на цій дієті, ви можете їсти такі продукти:

  • Сніданок: знежирений йогурт чи банан.
  • Обід: тарілка вегетаріанських щей та салат із свіжих овочів.
  • Полуденок: яблуко або апельсин.
  • Вечеря: кефір, ряженка чи знежирений йогурт.
І не забувайте додатково приймати вітаміни, адже такий раціон таки складно назвати різноманітним.

Суфле із пшона

100 г пшона, 1/2 стручка ванілі, 2 яйця, 2 столові ложки сиру, 2 столові ложки меду, терта цедра 1/2 лимона, 2 столові ложки вершкового масла, жир для змащування формочок, 2 столові ложки дрібно нарубленого густого фруктового киселю.

Зварити густу пшоняну кашу, додавши до неї ваніль. Відокремити білки від жовтків. Змішати жовтки з сиром, медом, цедрою та половиною олії. Додати до пшона.
Білки збити в тугу піну і обережно ввести пшоняну масу. Змастити жиром 4 жароміцні форми і посипати цукром. Наповнити їх масою, зверху покласти шматочки масла, що залишилося, і посипати мигдалем.
Запікати при 175 градусах до появи золотистої скориночки. Перекинути на тарілки, посипати цукровою пудрою та полити фруктовим киселем.
 

Біточки з пшона з морквою

200 г пшона, 200 г рису, 2 л води для каші, 2 моркви середнього розміру, 3 яйця, 120 г топленого масла, 1/2 склянки панірувальних сухарів, 1/2 склянки сметани, сіль.

Моркву нашаткувати соломкою, спасерувати на частини олії та пропустити через м'ясорубку. З суміші пшона та рису зварити в'язку кашу, додати морквяне пюре, яйця та перемішати. Отриману масу обробити на биточки або котлети, запанувати в сухарях і обсмажити на олії. Подавати зі сметаною.

 

Суп із рису та пшона з грибами

По 1 столовій ложці рису та пшона, 1 морква середнього розміру, 1 цибулина, 10 г сухих грибів, 1 столова ложка вершкового масла, 1 л води, 2 столові ложки сметани, зелень петрушки, сіль.

Рис і пшоно перебрати, промити, перемішати і замочити на 30 хвилин. Потім воду злити, а крупу засипати в киплячу підсолену воду і варити 5-7 хвилин. Цибуля і морква нашаткувати соломкою і спасерувати на вершковому маслі. Гриби відкинути на друшляк, промити, залити водою, в якій вони замочувалися, попередньо її процідивши, варити до м'якості (1,5-2 години). Готові гриби відкинути на друшляк і нарізати соломкою. У суп додати грибний відвар, пасеровані овочі, нашатковані гриби, сіль і довести все до готовності. Подати з дрібно нарубаною зеленню та сметаною.

 
Пшоно (в/с)

Останні публікації

Спробуйте нашу БРИНЗУ та АДИГЕЙСЬКИЙ СИР

Спробуйте нашу БРИНЗУ та АДИГЕЙСЬКИЙ СИР

06-03-2016

У нашому господарстві бринза та адигейський сир виготовляється із свіжого натурального цільного коров'ячого молока. Спробуйте ці корисні продукти! Це не тільки смачно, але й дуже корисно для зміцнення організму - кісткової системи, нервової та травної систем, здоров'я шкіри, тощо. Ці сири - джерело вітамінів і мінералів! А крім того, бринза та адигейський сир – незамінні інградіенти для найсмачніших національних українських страв!

Пийте наше МОЛОКО!

Пийте наше МОЛОКО!

06-03-2016

Наше фермерське господарство пропонує Вам з доставкою додому натуральне, цільне коров'яче молоко з напрочуд приємними смаковими якостями, яке просто не порівняти з магазинним! Як говорив академік І.П.Павлов, для перетравлення молока апетит не обов'язковий. Склад цього дивовижного продукту настільки багатий на корисні речовини і настільки збалансований, що молоко можна справедливо назвати "легкою їжею".

Унікальна пшениця - ОРГАНІЧНА

Унікальна пшениця - ОРГАНІЧНА

01-12-2015

Цю унікальну пшеницю виростили чудові люди, фермери на Полтавщині. Вони по-справжньому люблять землю та свою справу: повністю обходяться без застосування хімікатів! Більшість корисних властивостей пшениці багаторазово збільшується, якщо ця пшениця органічна. Така пшениця вирощується без застосування хімічних добрив на сертифікованих землях.

Новинки комбікормів

Новинки комбікормів

01-12-2015

Тепер з доставкою додому можна замовити комбікорм для ПЕРЕПЕЛІВ і для КРОЛИКІВ. Як завжди, відмінна якість кормів Граківського комбікормового заводу (Харківська обл.). Комбікорм - складна однорідна суміш різних кормових засобів, підібраних з урахуванням науково-обґрунтованих норм потреби тварин у поживних, мінеральних та біологічно-активних речовинах...