Гречка зелена


  • Упаковка: Мішок-поліпропілен

Роздрібна ціна, актуальна на 1 травня 2020 року, вказана з урахуванням доставки по Харкові як орієнтир для вас. Актуальну сьогодні ціну, а також ціну з урахуванням доставки по Харківському району та області уточнюйте у диспетчера за вказаними на сайті телефонами. Для оптових покупців існує гнучка система знижок, залежно від величини замовлення та віддаленості району доставки. Телефонуйте!

XX столітті гречку стали називати «царицею круп» за її рекордний вміст вітамінів, мікроелементів, повноцінних білків, необхідні здоров'ю людини. Йдеться, звичайно ж, про сиру, несмажену або, як її ще називають, — зеленої гречки. Яка корисна?

Гречана крупа буває двох видів — пропарена (смажена) та зелена (несмажена). І одну і іншу виробляють із гречаного зерна за допомогою відділення плодових оболонок. Пропарена гречана крупа має гарний відтінок, приємний аромат, який яскраво проявляється вже у готовій каші. Крім того, пропарена крупа набагато швидше вариться.

Зелена чи несмажена гречка очищається за спеціальною технологією без застосування теплової обробки зерна. Завдяки цьому зелена гречка за своїми корисними властивостями перевершує звичайну. Зелена гречка відрізняється від звичної коричневої (обсмаженою або пропареною) не лише блідо зеленим кольором, але й здатністю до пророщування. Масою збережених у ній корисних речовин. Адже під час термічної обробки (пропарювання та обсмажування) безліч важливих для нашого організму елементів знищується.

Гречка містить менше вуглеводів, ніж інші крупи. При цьому вона є цінним дієтичним білковим продуктом із високим вмістом амінокислот. І головне, гречка — багате джерело заліза. Гречка містить велику кількість вітамінів та мікроелементів. Вітаміни, що містяться в гречці: В1, В2, В6, РР, Р, рутин (речовина, що має вітамінну активність). Мінеральні речовини, що містяться у гречці: кальцій, фосфор, йод, солі заліза, щавлева кислота. Гречка — складний вуглевод, який довго засвоюється організмом, даючи тривалий час насичення.

Гречка зміцнює капіляри і детоксифікує печінку, дуже корисна для кишечника, особливо при запорах крім того, вона відома своїми знижуючими холестерин властивостями, допомагає при остеоартриті, при захворюваннях черевної порожнини, а також допомагає позбутися легкої депресії, піднімаючи рівень допами.

Гречка — носій енергії стихії Повітря та за властивостями є найпотужнішим провідником для прояву властивостей та якостей енергії Гармонії та Краси. Гарно те, що гармонійно. І саме тому улюблений продукт усіх красунь, стародавніх та сучасних (від неї користі маса, а зайвої ваги ніякої).

Основна властивість гречки — вона виводить радіонукліди у вигляді. Гречка підвищує м'язову силу, витривалість, діє збудливо. Допомагає при порушеннях обміну речовин, ожирінні, цукровому діабеті. Підвищує потенцію. Добре впливає на кров (використовується при анемії, лейкемії, рекомендується при атеросклерозі, ішемічній хворобі серця та гіпертонічній хворобі), зміцнює кровоносні судини, рекомендується при великій втраті крові та сильній застуді. Сприяє загоєнню виразок шлунково-кишкового тракту (але при ні частому не більше 2-х разів на тиждень вживанні), рекомендується при захворюванні підшлункової залози.

Крім того, гречку можна назвати екологічно чистою рослиною, адже її вирощують без хімічних добрив, і вона не боїться бур'янів, самостійно витісняючи їх з поля, тому для її вирощування не застосовуються пестициди, плюс вона не зазнавала генного модифікування.

Слід зазначити, що сильна очищувальна властивість зеленої гречки може призвести до дискомфорту в кишечнику, тому людям хворим і хворим. тим, хто живиться всім підряд і впереміш, радять проконсультуватися з лікарем перед початком очищення і не змінювати різко свій раціон харчування. Розмокає гречка дуже швидко. Вже за півгодини вона стає м'якою і її можна їсти. Але рекомендується хоча б дати їй наклюнутися, тоді вона смачніша і корисніша.

Як пророщувати зелену гречку:

  • висипати гречку в ємність, з огляду на те, що після замочування обсяг каші збільшиться вдвічі
  • промити водою
  •  залити питною водою (відфільтрованою або талою) вище рівня крупи на один-пару сантиметрів. Експериментуйте!
  • Через 20 хвилин вода вбереться, а гречка стане вологою, але не у воді.
  • якщо вода після замочування  залишилася, її треба ретельно злити і залишити крупу в ємності на 36 годин на столі, періодично помішуючи її (буквально 1-2 рази на день), можна накрити марлею, можна і не накривати.
  • через 36 годин на зернах з'являться білі паростки, це означає, що все вийшло, гречку можна їсти.
У пророщену крупу ми додаємо трохи солі та соняшникову або лляну не рафіновану олію, їмо з овочами. Дуже смачно, якщо змішати із пророщеним вівсом!

Можна замочити гречку (залишити-забути) і на довгий час, на 6-8-10-12 годин, і вона проросте. Але більше ніж на 10-12 годин краще не залишати гречку у воді, вона просто розбухне і забродить.

Гречка — крупа вдячна, проростає дуже швидко. І на сонечку, і в тіні. І особливо вночі.  На ранок встигає наклюнутися.  Через добу вже дає гарні паростки. Через 2 доби вона є в оптимальній формі.

Якщо гречку залити водою більше, ніж вона здатна вбрати, то вона під час замочування виділяє багато слизу, тому багато хто її "не розуміє" і не люблять. Насправді, по-перше, цей "слиз" дуже ароматна і зовсім не відштовхуюча, деякі сироїди дуже люблять їсти як суп гречку разом із цим натуральним киселем. По-друге, відразу після замочування її можна промити у великій воді та насухо злити, щоб вона більше не виділялася. По-третє, її можна просто якісно злити без промивання і досить довго пророщувати (2 доби), щоб вона встигла повністю обсохнути. Тому, поки вчитеся, якщо перелили води, нічого страшного.

Втім, вона досить добре просихає, іноді навіть доводиться, щоби не пересохла, на другу ніч прикривати її кришкою або трохи збризнути водою, якщо вдома сухо. Краще мати кришку з дірочкою або залишати клацання, щоб гречка продовжувала дихати.

Для тих, кому не сподобався смак зелених зерен, можна змішувати сиру гречку та пророщену голозерну овес у пропорції 1:1 та заправляти нерафінованою олією. Це дозволяє отримати звичний смак і тим самим не використати корисний продукт. Можна замість солі додавати морську капусту.

 
Гречка зелена

Останні публікації

Спробуйте нашу БРИНЗУ та АДИГЕЙСЬКИЙ СИР

Спробуйте нашу БРИНЗУ та АДИГЕЙСЬКИЙ СИР

06-03-2016

У нашому господарстві бринза та адигейський сир виготовляється із свіжого натурального цільного коров'ячого молока. Спробуйте ці корисні продукти! Це не тільки смачно, але й дуже корисно для зміцнення організму - кісткової системи, нервової та травної систем, здоров'я шкіри, тощо. Ці сири - джерело вітамінів і мінералів! А крім того, бринза та адигейський сир – незамінні інградіенти для найсмачніших національних українських страв!

Пийте наше МОЛОКО!

Пийте наше МОЛОКО!

06-03-2016

Наше фермерське господарство пропонує Вам з доставкою додому натуральне, цільне коров'яче молоко з напрочуд приємними смаковими якостями, яке просто не порівняти з магазинним! Як говорив академік І.П.Павлов, для перетравлення молока апетит не обов'язковий. Склад цього дивовижного продукту настільки багатий на корисні речовини і настільки збалансований, що молоко можна справедливо назвати "легкою їжею".

Унікальна пшениця - ОРГАНІЧНА

Унікальна пшениця - ОРГАНІЧНА

01-12-2015

Цю унікальну пшеницю виростили чудові люди, фермери на Полтавщині. Вони по-справжньому люблять землю та свою справу: повністю обходяться без застосування хімікатів! Більшість корисних властивостей пшениці багаторазово збільшується, якщо ця пшениця органічна. Така пшениця вирощується без застосування хімічних добрив на сертифікованих землях.

Новинки комбікормів

Новинки комбікормів

01-12-2015

Тепер з доставкою додому можна замовити комбікорм для ПЕРЕПЕЛІВ і для КРОЛИКІВ. Як завжди, відмінна якість кормів Граківського комбікормового заводу (Харківська обл.). Комбікорм - складна однорідна суміш різних кормових засобів, підібраних з урахуванням науково-обґрунтованих норм потреби тварин у поживних, мінеральних та біологічно-активних речовинах...